SMA30SELC W/30
Banner Engineering Corporation
Product No:
SMA30SELC W/30
Description:
SM30 SERIES: EMITTER - FREQUENCY
User Guide
Mfr Banner Engineering Corporation
Series SM30
Package Box
Cable Length 354.33" (9m)
Light Source Infrared LED
Response Time -
Product Status Active
Sensing Method Through-Beam
Adjustment Type -
Sensing Distance 492.13' (150m)
Voltage - Supply 12 ~ 240VAC, 10 ~ 30VDC
Connection Method Cable
Ingress Protection IP67, NEMA 6P
Output Configuration -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C