Home / TVS Diodes / SMAJ64CAHE3/5A
SMAJ64CAHE3/5A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SMAJ64CAHE3/5A
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Package Tape & Reel (TR)
Applications Automotive
Mounting Type Surface Mount
Package / Case DO-214AC, SMA
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 400W
Base Product Number SMAJ64
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection No
Bidirectional Channels 1
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.9A