SMK316B7222KF-T
Taiyo Yuden
Product No:
SMK316B7222KF-T
Description:
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2825
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number SMK316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C