SMK316B7332KFHT
Taiyo Yuden
Product No:
SMK316B7332KFHT
Description:
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Applications Automotive
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number SMK316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C