SMK316SD101JD-T
Taiyo Yuden
Product No:
SMK316SD101JD-T
Description:
CAP CER 100PF 630V 1206
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series CFCAP™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low Distortion
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 100 pF
Applications General Purpose
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number SMK316S
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C