SMK432B7473KM-T
Taiyo Yuden
Product No:
SMK432B7473KM-T
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 625
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Applications SMPS Filtering
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number SMK432B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C