SMM02040D1103BB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
SMM02040D1103BB300
Description:
RES 110K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8350
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Tolerance ±0.1%
Resistance 110 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Mini MELF
Temperature Coefficient ±25ppm/°C