
STMicroelectronics
Product No:
SMM4F26A-TR
Manufacturer:
Package:
DO222-AA
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 26VWM 53.5VC DO222-AA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.608
0.608
10
0.5168
5.168
100
0.385795
38.5795
500
0.303107
151.5535
1000
0.234213
234.213
2000
0.21355
427.1
5000
0.20064
1003.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | SMM4F, TRANSIL™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-222AA |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Base Product Number | SMM4F26 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | DO222-AA |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 28.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 53.5V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 26V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 43A (8/20µs) |