SMOV25S301MP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV25S301MP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 470V 20KA BOX 5 LEAD
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 370J
Series SMOV25S
Package Bulk
Features Thermally Protected
Mounting Type Through Hole
Package / Case Box, 5 Lead
Product Status Active
Current - Surge 20 kA
Maximum AC Volts 300 V
Maximum DC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 517 V
Varistor Voltage (Min) 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Capacitance @ Frequency 1150 pF @ 1 MHz