SMOV25S421NP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV25S421NP
Description:
VARISTOR 680V 20KA BOX 5 LEAD
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 460J
Current - Surge 20 kA
Maximum AC Volts 420 V
Maximum DC Volts 560 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 748 V
Varistor Voltage (Min) 612 V
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Capacitance @ Frequency 820 pF @ 1 MHz