SMOV25S511MP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV25S511MP
Description:
VARISTOR 820V 20KA BOX 5 LEAD
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 520J
Current - Surge 20 kA
Maximum AC Volts 510 V
Maximum DC Volts 670 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 902 V
Varistor Voltage (Min) 738 V
Varistor Voltage (Typ) 820 V
Capacitance @ Frequency 680 pF @ 1 MHz