SMOV25S751NP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV25S751NP
Description:
VARISTOR 1.2KV 20KA BOX 5 LEAD
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 670J
Current - Surge 20 kA
Maximum AC Volts 750 V
Maximum DC Volts 970 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 1.32 kV
Varistor Voltage (Min) 1.08 kV
Varistor Voltage (Typ) 1.2 kV
Capacitance @ Frequency 460 pF @ 1 MHz