SMOV34S251NP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV34S251NP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 390V 40KA BOX 5 LEAD
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 490J
Series SMOV34S
Package Bulk
Features Thermally Protected
Mounting Type Through Hole
Package / Case Box, 5 Lead
Product Status Active
Current - Surge 40 kA
Maximum AC Volts 250 V
Maximum DC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 429 V
Varistor Voltage (Min) 351 V
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Capacitance @ Frequency 5000 pF @ 1 MHz