SMOV34S301MP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV34S301MP
Description:
VARISTOR 480V 40KA BOX 5 LEAD
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 590J
Current - Surge 40 kA
Maximum AC Volts 300 V
Maximum DC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 528 V
Varistor Voltage (Min) 432 V
Varistor Voltage (Typ) 480 V
Capacitance @ Frequency 4050 pF @ 1 MHz