SMOV34S551MP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV34S551MP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 854.5V 40KA BOX 5 LEAD
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 965J
Series SMOV34S
Package Bulk
Features Thermally Protected
Mounting Type Through Hole
Package / Case Box, 5 Lead
Product Status Active
Current - Surge 40 kA
Maximum AC Volts 550 V
Maximum DC Volts 700 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 939 V
Varistor Voltage (Min) 770 V
Varistor Voltage (Typ) 854.5 V
Capacitance @ Frequency 2250 pF @ 1 MHz