
Texas Instruments
Product No:
SN65HVD75DR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.546
2.546
10
2.2895
22.895
25
2.15992
53.998
100
1.840245
184.0245
250
1.727898
431.9745
500
1.511925
755.9625
1000
1.252736
1252.736
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 20Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 65HVD75 |
| Receiver Hysteresis | 80 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |