
Texas Instruments
Product No:
SN65HVDA195QDRQ1
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.413
2.413
10
2.17075
21.7075
25
2.04744
51.186
100
1.74458
174.458
250
1.638104
409.526
500
1.433341
716.6705
1000
1.187624
1187.624
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | LINbus |
| Data Rate | 20kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 7V ~ 27V |
| Base Product Number | 65HVDA195 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |