
Texas Instruments
Product No:
SN65HVDA540QDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2395
3.2395
10
2.9089
29.089
25
2.74968
68.742
100
2.38317
238.317
250
2.261
565.25
500
2.028782
1014.391
1000
1.711016
1711.016
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | CANbus |
| Data Rate | 1Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.68V ~ 5.33V |
| Base Product Number | 65HVDA540 |
| Receiver Hysteresis | 125 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |