
Texas Instruments
Product No:
SN65LBC174AMDWREP
Manufacturer:
Package:
20-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRIVER 4/0 20SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.825
12.825
10
11.7838
117.838
25
11.29588
282.397
100
9.952485
995.2485
250
9.464052
2366.013
500
8.853468
4426.734
1000
8.120771
8120.771
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 30Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | 65LBC174 |
| Receiver Hysteresis | 40 mV |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |