
Texas Instruments
Product No:
SN65LBC175DR
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC RECEIVER 0/4 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.705
3.705
10
3.3269
33.269
25
3.14564
78.641
100
2.72612
272.612
250
2.586356
646.589
500
2.320717
1160.3585
1000
1.957228
1957.228
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Receiver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS423, RS485 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | 65LBC175 |
| Receiver Hysteresis | 45 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |