
Texas Instruments
Product No:
SN65LBC176QDRQ1
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2205
3.2205
10
2.89465
28.9465
25
2.73638
68.4095
100
2.371675
237.1675
250
2.250018
562.5045
500
2.01894
1009.47
1000
1.702723
1702.723
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | 65LBC176 |
| Receiver Hysteresis | 50 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |