
Texas Instruments
Product No:
SN65LBC184D
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.0825
5.0825
10
4.56095
45.6095
25
4.31224
107.806
100
3.7373
373.73
250
3.545628
886.407
500
3.181493
1590.7465
1000
2.68319
2683.19
2500
2.54903
6372.575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Half |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | 250kbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | 65LBC184 |
| Receiver Hysteresis | 70 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 1/1 |