
Texas Instruments
Product No:
SN65LVDM050QDRQ1
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.332
4.332
10
3.8912
38.912
25
3.67916
91.979
100
3.188485
318.8485
250
3.025028
756.257
500
2.71434
1357.17
1000
2.289196
2289.196
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | LVDS |
| Data Rate | 500Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 65LVDM050 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |