
Texas Instruments
Product No:
SN65LVDS050D
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.864
4.864
10
4.3662
43.662
25
4.12794
103.1985
100
3.5777
357.77
250
3.394236
848.559
500
3.045624
1522.812
1000
2.5686
2568.6
2500
2.44017
6100.425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Transceiver |
| Duplex | Full |
| Series | 65LVDS |
| Package | Tube |
| Protocol | LVDS |
| Data Rate | 100Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 65LVDS050 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |