
Texas Instruments
Product No:
SN65LVDS31PWR
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRIVER 4/0 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.6315
2.6315
10
2.36075
23.6075
25
2.22756
55.689
100
1.89772
189.772
250
1.781896
445.474
500
1.559159
779.5795
1000
1.291876
1291.876
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | 65LVDS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | LVDS |
| Data Rate | 400Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 65LVDS31 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |