
Texas Instruments
Product No:
SN65LVDS33DR
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC RECEIVER 0/4 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.793
2.793
10
2.51085
25.1085
25
2.36892
59.223
100
2.01818
201.818
250
1.894984
473.746
500
1.658111
829.0555
1000
1.373862
1373.862
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Receiver |
| Duplex | - |
| Series | 65LVDS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | LVDS |
| Data Rate | 400Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 65LVDS33 |
| Receiver Hysteresis | 50 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |