
Texas Instruments
Product No:
SN65LVDS348PW
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC RECEIVER 0/4 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.978
4.978
10
4.46785
44.6785
25
4.2237
105.5925
100
3.66054
366.054
250
3.47282
868.205
500
3.116152
1558.076
1000
2.62808
2628.08
2500
2.496676
6241.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Receiver |
| Duplex | - |
| Series | 65LVDS |
| Package | Tube |
| Protocol | LVDS |
| Data Rate | 560Mbps |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 65LVDS348 |
| Receiver Hysteresis | 50 mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Number of Drivers/Receivers | 0/4 |