
Texas Instruments
Product No:
SN74ABT16843DL
Manufacturer:
Package:
56-SSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC 18BIT BUS-INTRFC D 3ST 56SSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.5505
4.5505
10
4.0888
40.888
25
3.86574
96.6435
100
3.350365
335.0365
250
3.178548
794.637
500
2.85209
1426.045
1000
2.405381
2405.381
2500
2.285111
5712.7775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ABT |
| Circuit | 9:9 |
| Package | Tube |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 74ABT16843 |
| Independent Circuits | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 56-SSOP |
| Delay Time - Propagation | 4ns |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |