
Texas Instruments
Product No:
SN74ABT646ADWR
Manufacturer:
Package:
24-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.748
1.748
10
1.5713
15.713
25
1.482
37.05
100
1.262645
126.2645
250
1.1856
296.4
500
1.0374
518.7
1000
0.85956
859.56
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ABT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74ABT646 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |
| Number of Bits per Element | 8 |