
Texas Instruments
Product No:
SN74ABT841APW
Manufacturer:
Package:
24-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC 10BIT BUS-INTFC D 3ST 24TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0995
2.0995
10
1.88765
18.8765
25
1.78068
44.517
100
1.51734
151.734
250
1.424696
356.174
500
1.246609
623.3045
1000
1.032906
1032.906
2500
0.961666
2404.165
5000
0.92605
4630.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ABT |
| Circuit | 10:10 |
| Package | Tube |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 74ABT841 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Delay Time - Propagation | 4.1ns |
| Current - Output High, Low | 32mA, 64mA |