
Texas Instruments
Product No:
SN74AC573DWR
Manufacturer:
Package:
20-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC D-TYPE TRANSP SGL 8:8 20SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.912
0.912
10
0.79895
7.9895
25
0.7505
18.7625
100
0.61237
61.237
250
0.56886
142.215
500
0.48412
242.06
1000
0.387296
387.296
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AC |
| Circuit | 8:8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Base Product Number | 74AC573 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Delay Time - Propagation | 2.5ns |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |