
Texas Instruments
Product No:
SN74AHC132DGVR
Manufacturer:
Package:
14-TVSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14TVSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.4256
4.256
25
0.39748
9.937
100
0.318155
31.8155
250
0.295412
73.853
500
0.249964
124.982
1000
0.193154
193.154
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74AHC132 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.9V ~ 1.65V |
| Supplier Device Package | 14-TVSOP |
| Input Logic Level - High | 2.2V ~ 3.85V |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 9.7ns @ 5V, 50pF |