
Texas Instruments
Product No:
SN74AHC14DGVR
Manufacturer:
Package:
14-TVSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INVERTER 6CH 1-INP 14TVSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.4332
4.332
25
0.4047
10.1175
100
0.323665
32.3665
250
0.300542
75.1355
500
0.254315
127.1575
1000
0.196517
196.517
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | 74AHC14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 0.9V ~ 1.65V |
| Supplier Device Package | 14-TVSOP |
| Input Logic Level - High | 2.2V ~ 3.85V |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 10.6ns @ 5V, 50pF |