
Texas Instruments
Product No:
SN74AHC1G125DCK3
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3002
3.002
25
0.26296
6.574
100
0.17005
17.005
250
0.14079
35.1975
500
0.112632
56.316
1000
0.086355
86.355
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AHC1G125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |