
Texas Instruments
Product No:
SN74AHC1G125DCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3135
0.3135
10
0.2546
2.546
25
0.2128
5.32
100
0.134805
13.4805
250
0.104082
26.0205
500
0.088692
44.346
1000
0.060316
60.316
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AHC1G125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |