
Texas Instruments
Product No:
SN74AHC1G32DRLR
Manufacturer:
Package:
SOT-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.3021
3.021
25
0.27284
6.821
100
0.18848
18.848
250
0.158688
39.672
500
0.128934
64.467
1000
0.09918
99.18
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-553 |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 74AHC1G32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 1.65V |
| Supplier Device Package | SOT-5 |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 3.85V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.5ns @ 5V, 50pF |