
Texas Instruments
Product No:
SN74AHCT125DGVR
Manufacturer:
Package:
14-TVSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14TVSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.3667
3.667
25
0.34238
8.5595
100
0.273885
27.3885
250
0.254296
63.574
500
0.215194
107.597
1000
0.166278
166.278
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74AHCT125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-TVSOP |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |