
Texas Instruments
Product No:
SN74AHCT125RGYR
Manufacturer:
Package:
14-VQFN (3.5x3.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.40375
4.0375
25
0.37696
9.424
100
0.30153
30.153
250
0.279984
69.996
500
0.23693
118.465
1000
0.183074
183.074
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AHCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74AHCT125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-VQFN (3.5x3.5) |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |