
Texas Instruments
Product No:
SN74ALS32DR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC GATE OR 4CH 2-INP 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9025
0.9025
10
0.79515
7.9515
25
0.74746
18.6865
100
0.6099
60.99
250
0.566504
141.626
500
0.482144
241.072
1000
0.385719
385.719
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ALS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74ALS32 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Input Logic Level - Low | 0.8V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Input Logic Level - High | 2V |
| Current - Output High, Low | 400µA, 8mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 14ns @ 5V, 50pF |