
Texas Instruments
Product No:
SN74ALS646ADW
Manufacturer:
Package:
24-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.6615
9.6615
10
8.7286
87.286
25
8.32238
208.0595
100
7.22627
722.627
250
6.901484
1725.371
500
6.292515
3146.2575
1000
5.480588
5480.588
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ALS |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74ALS646 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Current - Output High, Low | 15mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |