
Texas Instruments
Product No:
SN74ALVC32NSR
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC GATE OR 4CH 2-INP 14SOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.551
0.551
10
0.47405
4.7405
25
0.4427
11.0675
100
0.354065
35.4065
250
0.328814
82.2035
500
0.278217
139.1085
1000
0.214985
214.985
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ALVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | OR Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | 74ALVC32 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 2.8ns @ 3.3V, 50pF |