
Texas Instruments
Product No:
SN74ALVCH373DWR
Manufacturer:
Package:
20-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC D-TYPE TRANSP SGL 8:8 20SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.72865
7.2865
25
0.6916
17.29
100
0.5681
56.81
250
0.53105
132.7625
500
0.4693
234.65
1000
0.3705
370.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74ALVCH |
| Circuit | 8:8 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Output Type | Tri-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 74ALVCH373 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Delay Time - Propagation | 1ns |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |