
Texas Instruments
Product No:
SN74AS1034AN
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.4865
3.4865
10
3.13405
31.3405
25
2.96324
74.081
100
2.568135
256.8135
250
2.436446
609.1115
500
2.186235
1093.1175
1000
1.843808
1843.808
2500
1.75161
4379.025
5000
1.685766
8428.83
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AS |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Logic |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 6 |
| Base Product Number | 74AS1034 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output High, Low | 48mA, 48mA |
| Number of Bits per Element | 1 |