
Texas Instruments
Product No:
SN74AS652DW
Manufacturer:
Package:
24-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.735
10.735
10
9.69665
96.9665
25
9.24578
231.1445
100
8.028165
802.8165
250
7.667374
1916.8435
500
6.990841
3495.4205
1000
6.088797
6088.797
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AS |
| Package | Tube |
| Input Type | - |
| Logic Type | Transceiver, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AS652 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Current - Output High, Low | 15mA, 48mA |
| Number of Bits per Element | 8 |