
Texas Instruments
Product No:
SN74AUC1G07DCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 2.7V SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.39805
3.9805
25
0.36442
9.1105
100
0.271225
27.1225
250
0.245784
61.446
500
0.203395
101.6975
1000
0.152551
152.551
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 2.7V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AUC1G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output High, Low | -, 9mA |
| Number of Bits per Element | 1 |