
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP1G07DPWR
Manufacturer:
Package:
4-X2SON (0.8x0.8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 4X2SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.3819
3.819
25
0.35606
8.9015
100
0.284905
28.4905
250
0.264594
66.1485
500
0.223877
111.9385
1000
0.172995
172.995
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 4-X2SON (0.8x0.8) |
| Current - Output High, Low | -, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |