
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP1G07DRYR
Manufacturer:
Package:
6-SON (1.45x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.3857
3.857
25
0.35264
8.816
100
0.26239
26.239
250
0.237804
59.451
500
0.196802
98.401
1000
0.147611
147.611
2500
0.135308
338.27
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-SON (1.45x1) |
| Current - Output High, Low | -, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |