
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP1G07DSFR
Manufacturer:
Package:
6-SON (1x1)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 6SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.5035
5.035
25
0.47044
11.761
100
0.3762
37.62
250
0.349372
87.343
500
0.295602
147.801
1000
0.228428
228.428
2500
0.208268
520.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Open Drain |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G07 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 6-SON (1x1) |
| Current - Output High, Low | -, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |