
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP1G125DPWR
Manufacturer:
Package:
5-X2SON (0.8x0.8)
Batch:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 5X2SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.4332
4.332
25
0.4047
10.1175
100
0.323665
32.3665
250
0.300542
75.1355
500
0.254296
127.148
1000
0.196498
196.498
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 5-X2SON (0.8x0.8) |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |