
Texas Instruments
Product No:
SN74AUP1G17DPWR
Manufacturer:
Package:
5-X2SON (0.8x0.8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 5X2SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.4389
4.389
25
0.40926
10.2315
100
0.327465
32.7465
250
0.304076
76.019
500
0.257298
128.649
1000
0.198816
198.816
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AUP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | 74AUP1G17 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 5-X2SON (0.8x0.8) |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Bits per Element | 1 |